Blog

Hoogbouw zonder mobiele dekking: gevaar!

Kopie van Blog banner-Aug-26-2025-01-47-40-7006-PM

 

Nederland bouwt steeds hoger en duurzamer. Nieuwe woontorens krijgen driedubbele beglazing met metaalcoatings die uitstekend isoleren, maar ook radiosignalen blokkeren. Het gevolg: bewoners en hulpdiensten hebben vaak geen mobiel bereik, zelfs het C2000-netwerk valt weg.

In het magazine van TBM schreef Eildert van Dijken hierover. Hij bespreekt onder meer een incident in de Rotterdamse Cooltoren, waar de brandweer tijdens een reanimatie geen contact kreeg met de meldkamer. Het laat zien hoe groot de risico’s zijn als indoor antennesystemen (DAS) ontbreken in hoogbouw.

De conclusie is helder: niets doen is geen optie. Zonder betrouwbare dekking kunnen hulpdiensten hun werk niet doen en kunnen bewoners geen 112 bellen.

 

Ontvang updates via mail

Recent Blogs

Het bedrijfsleven moet reservisten de ruimte geven
Militair aan het werk

Het bedrijfsleven moet reservisten de ruimte geven

vr 19 dec 2025 3 min read
5 tips om verandering effectief te borgen
Team vergadert over het borgen van de verandering

5 tips om verandering effectief te borgen

di 16 dec 2025 4 min read
Waarom TETRA nog (lang) niet met pensioen gaat
Beveiligingsmedewerker gebruikt portofoon voor communicatie

Waarom TETRA nog (lang) niet met pensioen gaat

ma 15 dec 2025 2 min read