Blog

Voorbereid of verrast? De staat van black-out preventie in Nederlandse organisaties

Een grootschalige verstoring van de digitale infrastructuur is geen of-vraag meer, maar een wanneer-vraag. Stroomuitval, menselijke fouten of cyberincidenten kunnen in korte tijd een kettingreactie veroorzaken, waarbij niet alleen de eigen organisatie wordt geraakt, maar ook partners en leveranciers. Juist die onderlinge afhankelijkheid maakt digitale uitval extra complex.

Uit ons onderzoek onder ruim 300 strategische en tactische managers blijkt dat een aanzienlijk deel van de organisaties al ervaring heeft met een (gedeeltelijke) black-out. Tegelijkertijd ondervinden veel organisaties maandelijks hinder door storingen, terwijl het handelingsvermogen bij een echte noodsituatie beperkt blijft.

In onderstaande infographic zie je hoe voorbereid Nederlandse organisaties zijn op digitale uitval, waar de grootste risico’s zitten en welke maatregelen worden genomen. De cijfers laten zien: er gebeurt veel, maar de vraag blijft of het voldoende is.

Infographic 2BOP

Ontvang updates via mail

Recent Blogs

Satcom update | De Strict 5G Podcast
Thijs, Ken en Eildert nemen samen een podcast op
5G

Satcom update | De Strict 5G Podcast

di 18 aug 2026 1 min read
Netwerk als radar: is ISAC de nieuwe killer app van 5G?
5G

Netwerk als radar: is ISAC de nieuwe killer app van 5G?

wo 29 jul 2026 5 min read
ISAC, de nieuwe 5G killer app? | De Strict 5G Podcast
Thijs, Ken en Eildert nemen samen een podcast op
5G

ISAC, de nieuwe 5G killer app? | De Strict 5G Podcast

wo 29 jul 2026 1 min read